header

Stelvio 1200 8V


Stelvio 1200 8V


Дуже надзвичайна інтенсивність водіння

Stelvio – це легендарний маршрут, який поєднує труднощі  складних трас з красотою монументального стилю. Для Moto Guzzi – це  привичний іспит, який можна описати як «задоволення від водіння і пригод» на Moto Guzzi Stelvio.

 

Все починається з стиля, який став ще більш привабливим і сучасним, пом’якшуючи об’єми бензобака і інтегруючи їх з легким обтічником, зараз також відміченим правильними і м'якими лініями,  які виходять до подвійної передньої блок-фари. Остання є помітним елементом Stelvio і єдиною деталлю, успадкованою від попередньої версії. Абсолютно унікальне лобове скло і обтічник з вбудованими поворотами надають передній частині Stelvio 8V новий вид, більш агресивний і динамічний. Звідси оригінальний стиль, перш за все, більш функціональний і універсальний - якості, які для даного типу моделей є особливо важливими. З об'єктивної точки зору стиль нових поверхонь несе з собою два основні досягнення в порівнянні з попередньою версією: більш ефективний аеродинамічний захист, завдяки новому обтічнику, а також збільшений майже в два рази запас ходу, завдяки новому баку з рекордною ємністю 32 літри.

                                                                                               
Оновлена ​​ зовнішність у новій версії Stelvio проявляє себе і в місці водія - тут оновлена графіка приладової панелі, новий індикатор рівня палива із збільшеною шкалою.


Серцем цього чарівного представника гран-туризму є знаменитий 2-циліндровий поперечний V- двигун з розвалом циліндрів 900 із серії «Quattrovalvole», найпотужніший серед сімей, вироблених в Манделло-дель-Ларіо, практично вже на вершині технологічного розвитку.

  
У цій останній версії, оснащеної системою проти прослизання АТС, особливу увагу було приділено безшумності та налаштуванню роботи електронного блоку управління з системами газорозподілу і охолодження. Новий електронний блок, з'єднаний з запаленням і уприскуванням тепер працює від двох зондів Lambda для того, щоб забезпечити точність живлення протягом усього циклу горіння, покращуючи при цьому реакцію педалі газу, розподіл на середніх оборотах, а також знижуючи витрату палива і викид забруднюючих речовин. 
Тепер двигун доходить до максимального крутного моменту при 113 Н∙м при всього 5800 об/хв і легко досягає потужності більше 105 КС, і все це на максимальних обертах, майже автомобільних - 7250 об/хв.
Версія NTX, найбільш «пригодницька» у Stelvio, тепер має всі технічні характеристики базової версії і відрізняється від неї більш міцною і солідною «бронею». Вона складається з захисної накладки картеру і двигуна, захисних елементів циліндрів, щитків для рук і збільшеного лобового скла для захисту пілота і його «коня» від підступництв будь-якої траси. 
Є, в мотоциклі, розробленому для великих мандрівників, алюмінієві кошики і додаткові галогенні фари. Виключне оснащення може бути розширене на базі каталогу аксесуарів, що доступні в якості опції, які включають, зокрема, GPS-навігатор, підігрів ручок, захист для CA.RC (компактний, реактивний кардан).

 

Комфорт нестримних мандрівниць на далекі дистанції


Версії Stelvio 1200 8V і NTX є великими мандрівницями, що мають якості як у позашляховиків і відмінні ходові показники на асфальті. Вишукана ергономіка відчувається відразу, як тільки ви сідаєте на мотоцикл: сідло, підніжки, кермо створюють відчуття досконалості для будь-якого користувача. Крім того, для ще більших любителів досконалості є можливість регулювати майже все: лобове скло, висоту сидіння (820 або 840 мм), нахил керма, важелів, педалей, а також професійні регістри для гідравлічного гальма на стиснення і відбій підвісок. 
Коротше кажучи, все на своєму місці для виходу з будь-яких ситуацій, як в міському потоці, так і на найпідступніших поворотах пересіченої місцевості. Коли мотоцикл в русі, знижений рівень вібрацій і дивовижний аеродинамічний захист від нового обтічника і лобового скла, а також бокових дефлекторів, забезпечують пілотові і пасажиру ідеальний комфорт в дорозі навіть на довгих відстанях.

 
Важливі новинки є також на командному містку. Тут нова приладова панель, до якої входить розетка 12 в, нова коробка запобіжників і графіка у приладів, спідометра і дисплея з індикатором палива з п'ятьма мітками, який пов'язаний і з іншими режимами бортового комп'ютера, такими як середня і миттєва витрата палива, середня швидкість, час у дорозі, максимальна досягнута швидкість і діагностика. Знову ж таки за допомогою дисплея можна контролювати рівень нагріву ручок (доступно в опції) і привести в дію пристрій проти прослизання АТС в базовій комплектації на обох моделях.

 

Ходова частина, призначена для нетрадиційних шляхів


Не повинна вводити в обман розкішна зовнішність люксового позашляховика: версії Stelvio 1200 8V і NTX мають ходові якості вище середніх, ніж у багатьох дорожніх мотоциклів. До того ж вони обладнані з розрахунку на несподіванки в дорозі і мають міцність, здатну витримати їзду по бездоріжжю.


Секрет криється в подвійній верхній поперечині із сталі і з високою міцністю, з основними трубами товщиною 2,5 мм, де двигун закріплений через шість точок кріплення, на дві більше, ніж у звичайній рамі Moto Guzzi, що дає високу тривкість загальній конструкції в моменти скручування. 


Ходова частина була розрахована на маневреність, з нахилом рульового стакану 27° для вильоту передньої вилки 125 мм, з колісною базою 1535 мм, що гарантує бездоганну точність прямування. 


При натисканні на кермо забезпечується моментальна і точна відповідь високоякісної підвіски, яка регулюється за попереднім стисненням пружини і гідравлічним регулюванням стиснення і відбою. Передня частина має перевернуту вилку Marzocchi з пір'ями 45 мм і викидом 170 мм, тоді як задня підвіска прогресивна, і приводиться в дію амортизатором Sachs, хід якого становить 155 мм.


Досконалість підвісок гарантує завжди нейтральне положення машини, як на виході з повороту, коли потрібна сила 105 «конячок», що видає двигун «Quattrovalvole», так і при гальмуванні, під дією швидкого сповільнення гальмівною тройкою Brembo разом з системою ABS Continental в базовій комплектації на версії NTX і в опції на Stelvio 8V. На обох є нова пара передніх дисків 320 мм, що відрізняються новим фланцем супорту, при цьому задній диск 282 мм залишається незмінним. Новинки можна побачити також на колесах – це набор колісних дисків з новим дизайном для версії 1200 8V, де задня шина 150/70-17 вперше ексклюзивно для NTX йде в базовій комплектації з безкамерними шпицевими колесами. 

 

Двигун і трансмісія. Двигун «Quattrovalvole» у постійному розвитку


Версії Stelvio 1200 8V і NTX оснащені останнім вдосконаленням двигуна «Quattrovalvole», що народився в 2006 році і вважається як найбільш передовий етап розвитку легендарного 2-циліндрового поперечного V- двигуна з розвалом циліндрів 90°. 

Це вишукана механіка, унікальна серед мотоциклів за архітектурою і проектною яскравістю, яка складається з багатьох компонентів абсолютної якості. Тут необхідно нагадати систему газорозподілу з одним розподільним кулачковим валом, що приводиться в дію ланцюгами «Morse», оснащеними гідравлічними натягувачами, штамповані поршні з 3 сегментів, які охолоджуються масляними жиклерами, розташованими на картері, надлегкими клапанами із 5-міліметровим штоком, клапанними пружинами конічного перерізу, що усувають резонанс і втрату потужності при високих оборотах.

Змащування та охолодження забезпечуються двома коаксіальними насосами і активуються тройкою шестірень, які подають в контур мастило через окремий канал в головці на випускні клапани, точки, де створюється найвища температура. Особливо сучасним є дизайн циліндрів з ребрами для охолодження, що звужуються у напрямку ходу, тоді як кришки клапанів з написом «Quattrovalvole» забезпечені плаваючою системою, яка знижує механічну галасливість. 


У систему живлення двигуна «Quattrovalvole» введені нові інжектори Marelli IWP189, розташовані на трубі живлення дросельних заслінок з респектабельним діаметром в 50 мм. При цьому електронний блок управління, поєднаний із запаленням і уприскуванням, працює через сигнали від двох зондів Lambda з метою гарантувати точне живлення протягом всього циклу горіння, покращуючи реакцію педалі газу, розподіл на середніх оборотах, а також зменшуючи витрату палива и об’єм викидів. Крім електронного оснащення, нові версії Stelvio 1200 8V і NTX демонструють дебют системи проти прослизання ATC, відмінного помічника, щоб подолати ситуації поганого зчеплення з дорогою. 


Велику цінність також представляє коробка передач – механічна коштовність із шістьма передачами. В неї багато якостей: безшумність, простота при пошуку холостого режиму і точність, завдяки використанню тихого и м’якого монодискового зчеплення. 

 

ДИЗАЙН 


• Новий обтічник.
• Новий бак ємністю 32 літри. 
• Нове лобове скло.
• Нова обшивка сідла.

 

ДВИГУН 

 
• 1200 см3, 2-циліндрорвий V-подібний з розвалом циліндрів 90°, серії «Quattrovalvole»
• Газорозподіл за допомогою кулачкового вала в головці, з покращенням за рахунок безшумності управління клапанами.
• Подвійний зонд Lambda.
• Розподільні вали нового профілю
• Масляний охолоджувач із збільшеними розмірами
• Монодискове зчеплення 
• Нова вихлопна система
• Трансмісія з компактним реактивним карданом 
• 6-ступінчаста коробка передач 
• Категорія Euro 3.

 

ХОДОВА ЧАСТИНА 

 
• Рама з подвійною верхньою перекладиною із сталі з високої міцності
• Передня вилка з пір’ями  45 мм з попереднім натягом пружини і гідравлічним регулюванням, оснащена новим комплектом пружин  мінливої жорсткості 
• Амортизатор регулюється при попередньому стисненні і відбої і оснащений новою пружиною із попереднім стисненням
• Задня підвіска з гідравлічним моноамортизатором
• Переднє гальмо з 4-поршневими радіальними опозитними супортами Brembo і новими дисками 320 мм та системою ABS, що відключається
• Заднє гальмо з диском 282 мм з 2-поршневим плаваючим супортом та системою ABS, що відключається
• Задня шина ZR 150/70/17.
• Передня шина ZR 110/90/19.

 

ОСНАЩЕННЯ


• Система ABS Continental останнього покоління, яку можна відключати 
• Новий набор приладів з індикатором палива із збільшеною шкалою
• Можливість установки ручок з підігрівом
• Можливість установки супутникового навігатора

 

КОМПЛЕКТАЦІЯ  ВЕРСІЇ NTX


• Багажники з алюмінію
• Захисна накладка картера з алюмінію
• Захисна накладка двигуна з алюмінію
• Цільні захисні елементи для рук
• Додаткові фари
• Шпицеві колеса
• Збільшене лобове скло
• Система ABS в базовій комплектації

• Бічні дефлектори